Má princezna s černým kožichem

5. května 2018 v 22:45 | Julie Françoise |  vtípky a komiksy
...aneb pár slov o tom, proč už nepotřebujete hledat svého prince na bílém koni, když jste našli - kočku! Kočka a muž mají totiž mnoho společného. Skutečnost, že si mnohé osamělé ženy volí za společnost tohle zvířátko, totiž rozhodně není náhoda. A stará panna s pěti kočkami v každém případě ví, co dělá. Protože - to je skoro jako manželství... Nevěříte? Tak čtěte dál!

Věnováno Radunce, které občas láskyplně říkám Moje malé bestium, zkráceně Bestík, případně Strašná šelma, nebo Dávič.

1) Tady velí - ona!

Mysleli jste si, že vztahy mezi muži a ženami stále ovlivňuje patriarchální uspořádání? Garantuju vám, že proti kočkovládě je patriarchát měkký až hrůza - a vhodný pro kteroukoli feministku. Od chvíle, kdy to chlupaté stvoření vstoupí k vám domů, smiřte se s jednou věcí - teď už nejste šéf. Tečka. A vaše podřízenost hraničí s postavením vdané ženy někdy v hlubokém středověku. Respektive mnozí historici si myslí, že ženy ve středověku na tom byly líp. Ne všem totiž jejich manžel zkoušel jen tak z legrace prokousnout tepnu...


2) Jídelní komunismus

Možná jste slyšeli, že v dobách před ženskou emancipací platilo - nejdřív nakrmit muže a až potom sebe. A možná to tak máte pořád. Nicméně pokud žijete s kočkou, můžete být emancipovaní až na půdu, ale pokud nenakrmíte nejdřív ji, máte jistotu, že se sami moc nenajíte. Z kočičího pohledu platí stará dobrá zásada komunismu - co je tvoje, to je moje - a co je moje, do toho ti nic není. A co ti nechci sežrat, to chci alespoň ochutnat, oslintat, oválet - no prostě ulovit. Jo, třeba i bábovku. Protože já jsem Bohyně a veškerá potrava MOJE jest.

3) Blízkost vždy a ve všem

Znáte to - v dlouhodobém vztahu padá veškerý stud - a lidé začnou tak nějak sdílet úplně všechno. S kočkou se vám stane totéž - jen mnohem rychleji. A brzy zjistíte, že vám ta chlupatá koule přede na klíně, zatímco vy sedíte - na záchodě. Za vrchol drzosti lze pak považovat situaci, kdy dotyčná začne z ničeho nic a sama od sebe olizovat vašeho partnera v místech, o nichž jste si mysleli, že na ně máte výhradní nárok pouze vy. Pokud by totéž udělal člověk, vysloužil by si nálepku zoofil. Jak se ovšem říká podobné kočce zatím netušíme, padl návrh, že by mohlo jít o homofilku.

4) Já chci kocoura!!!

O mužích se často říká, že myslí jen na to jedno. Kdo to tvrdí, patrně nikdy neviděl mrouskající kočku. Mrouskající kočka je pro mě zosobněním erotického deliria. Prvně to na naši Ráďu přišlo těsně před Vánocemi - a postarala se nám o svátky hrůzy. Kroucení zadečkem ve stylu pornohvězdy bylo ještě docela roztomilé. Neustálé dožadování se kontaktu taky. Promňoukané noci, plné roztouženého volání: "Kde jsi, ty chlupatej fešáku? Já tě chci!" už byly o dost horší a já jen přemýšlela, kdy na nás asi přijde soused s kalašnikovem. Slečna Číča byla totiž slyšet přes několik pater. Vrchol všeho pak představovalo systematické očůrání koberce pod vchodovými dveřmi. Dotyčná totiž bystře pochopila, že její chlupatý princ v bytě není - a snažila se mu takto naznačit, že pokud náhodou půjde kolem, měl by kvůli ní vyrazit dveře a vrhnout se na ni. Asi tušíte, jak to dopadlo - kočka už je vykastrovaná. Tohle jsme podruhé zažít nechtěli. A myslím, že ona taky ne. Celé svátky pak byla úplně grogy.

5) Čí jsou ty chlupy?

Kočka, jak známo, občas pelichá. Problém nastává, když váš milý má stejnou barvu vlasů jako dotyčná kožich. Pak není často jasné, kdo že je za chlupy/vlasy všude možně zodpovědný. Respektive pachatele lze zjistit pouze podle délky - její chlupy jsou kratší. Slečna kočka si patrně podobnosti svého kožichu s mužovým všimla taky, vyvodila z toho podobnost živočišných druhů - a jednou mu začala vlasy olizovat. Což lze patrně chápat jako něco na způsob "pasování na kocoura".

6) To je moje postel

Napadlo vás si někdy stěžovat na muže, který se roztahuje v posteli, případně se dožaduje intimností vprostřed noci? Tak to jste asi nikdy neměli v posteli kočku! Jak jsem se kdesi dočetla, tato šelma je nejaktivnější ve stejný čas, jako drobní hlodavci. Myši musí být pěkná ranní ptáčata - neboť mě, ač myš nejsem, budívá kolem páté ranné systematické ohryzávání nohou. Aneb: "když mi nedáš žrát, tak sním já tebe!" Pokusila jsem se věc řešit zavíráním dveří. Jenže hryzání pokračovalo . ona se naučila skákat na kliku! Tak pro jistotu zamykám a jen doufám, že si někde nesežene náhradní klíč.

7) Bordel, kam se podíváš

Znáte zajisté děsivé historky o mužích, co rozhazují po bytě špinavé prádlo - a vůbec produkují nepořádek všeho druhu. Nemyslím si ale, že by kterýkoli z nich překonal kočku. Začínám chápat, že někdy je nutné učinit v životě volbu - buď uklizený byt, nebo zvíře. Obojí najednou se prostě nedá. Umytá podlaha vydrží umytá zhruba těch pět minut, než si Ráďa všimne, že dnes ještě nehrabala v květináči. Záclony vzaly za své zhruba v ten moment, kdy přibrala natolik, že už ji prostě neunesly. Ale ne že by ji fakt, že se s ní urvaly, nějak odradil od likvidace těch dalších. Aneb Demolition Man byl padavka. Protože kam se hrabe na - Demolition Cat!

8) A poslední bod, co mají kočka a muž společného - oba máte velmi často chuť přizabít, ale neuděláte to, protože by se vám po nich prostě stýskalo.

Mimochodem, takhle nějak vypadá slečna Radunka. Doufám, že je ta fotka dostatečně ďábelská, protože originál takový rozhodně je:
P.S.: Jo, vím, že tenhle blog v poslední době vypadal, jako by procházel klinickou smrtí... Vysvětlení je prosté - věnovala jsem se jiným věcem. Momentálně mám chuť se sem vrátit. Tak uvidíme, jak dlouho mi to vydrží.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Platan Platan | E-mail | Web | 8. května 2018 v 21:59 | Reagovat

Radunka vyzerá krásne :3 Veľmi vtipne napísané, a pravdivé aspoň z toho čo som na sebe vo vzťahoch vypozoroval ja :-D

2 Veki Veki | Web | 12. června 2018 v 17:41 | Reagovat

Mně to připomíná tu písničku od Pokáče o tom, jak si vybrali to koťátko v útulku a vyrostla z něj bestie... "od tý doby co jí mám, mám paže samej šrám..." :-D :-D
Kočky miluju... až se konečně přestěhujeme do definitivního brlohu, tak si tam nějakou musím nastěhovat.

3 Julie Françoise Julie Françoise | 18. června 2018 v 10:27 | Reagovat

[1]: Děkuji moc - a Ráďa děkuje taky :-) A počkej, pozoroval jsi to na sobě, na kočkách, nebo jsi prováděl porovnání? :-D

[2]: Jo, tu písničku znám - a dokonale na ni sedí :-D Jen doufám, že padneš na nějakou mírnější kočku... Ta moje je schopná mi počůrat postel - ideálně přesně uprostřed, abych musela vyměnit obě prostěradla - a pak mi přijde dát pusinku na nos, prostě k pomilování :-D

4 Platan Platan | E-mail | Web | 18. června 2018 v 17:32 | Reagovat

[3]: Kompletka :-D Aj na sebe aj na mačičkách :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.