Mezi lidožravci aneb Setkání s rodinou

27. ledna 2017 v 12:43 | Julie Françoise |  vtípky a komiksy
Dřív nebo později vás to potká. Zamilujete se, věc začne být vážná - a nakonec nadejde moment, kdy svého Pana božského chcete představit rodině. Ale pozor, právě jste se ocitli na zatraceně horké půdě. Protože často stačí jeden chybný krok - a máte zaděláno na léta potíží. Jak tedy riziko uklouznutí minimalizovat? To se dozvíte v následujícím článku. Berte ho však jako satiru - to, že se někteří mí příbuzní občas titulují zvířecími jmény, ještě neznamená, že by věta "k obědu bude hovězí", znamenala "uvaříme strejdu".


Rodiny jsou různého druhu. Pro náš účel si je rozdělíme na tři kategorie. První z nich jsou Salátožrouti. Pokud k nim patří ta vaše, nemusíte se bát - Salátožrouti jsou zpravidla mírumilovní, vašeho partnera přijmou a budou se k němu chovat jako k vlastnímu. Chybných kroků netřeba se bát, Salátožrouti dovedou odpouštět.

Druhou kategorií jsou Masožravci. S těmi je to o něco složitější, bývají obecně vzteklejší a vrtošivější než Salátožrouti. Víte-li ale, kudy na ně, i zde lze chybné kroky snadno eliminovat.

Poslední kategorií jsou Lidožravci. A tady pozor! Chybný krok u Lidožravců může vést k jedinému - k sežrání. Jak si s nimi tedy poradit?

Existují v zásadě dvě taktiky - Metoda utajení a Šoková terapie.

Metoda utajení funguje zkrátka tak, že existenci Lidožravců před svou drahou polovičkou všemožně skrýváte. Tedy ne že byste tvrdili, že jste sirotek, pouze dotyčného či dotyčnou před svatbou do rodiny zkrátka nevezmete, případně návštěvy omezíte na absolutní minimum (cca jedna za dva roky). Z vyprávění znám dva případy aplikace této taktiky - pokaždé vedla k tomu, že novomanžela utrpěla poté, co zjistila, kam se to přivdala, značný šok. Jen si to představte - myslíte si, že váš milý je stejně jako vy z kmene Salátožroutů, pak přijdete k tchýni na první nedělní oběd - a ona vás přivítá se slovy: "Hej ty káčo, nestůj tady jako tvrdý y a pojď mi pomoct stáhnout z kůže toho misionáře!" Samozřejmě byste mohli namítnout, že jste proti kanibalismu - ale odporujte si někomu, kdo drží v ruce nabroušený nůž - a kdo by mohl dospět k závěru, že jeden misionář k obědu nepostačí!

Metoda Šoková terapie funguje podobně, s tím rozdílem, že partnera/partnerku vystavíte šoku ještě před svatbou. Takové jednání má velkou výhodu - je totiž čestné a průhledné. Jeho nevýhodou však je, že vaše drahá polovička může vzít do zaječích. Přeci jen, ne každý touží stát se součástí kmene kanibalů...

Pokud se, stejně jako já, přeci jen pro Šokovou terapii rozhodnete, je třeba mít na paměti několik skutečností:

1) Alespoň stručně partnerovi popište, jak to u vás chodí. Nevynechejte nepříjemné podrobnosti. Vím, že nechcete, aby věděl, že vaše teta má sklon k hysterii - ale něco chcete ještě míň - aby na první návštěvě dostala hysterický záchvat (vemte jed na to, že ho dostane) a váš partner netušil, co se sakra děje. Prostě řekněte: "Miláčku, víš, u nás občas jíme lidi." A tak dále.

2) Vysvětlete, jak zacházet s jednotlivými členy kmene. "Strýčkovi se nesmí odporovat. Pokud ti bude tvrdit, že lidské maso je to nejlepší na světě a kdo ho nejí, umře ve třiceti na rakovinu, přikyvuj a usmívej se." "Tetě musíš chválit jídlo, ať už je to cokoli. Já vím, žes ještě nikdy nejedl misionáře na grilu, ale zkus se trochu překonat!" "Táta se odmítá bavit s kýmkoli, kdo nepřijde oblečený do sukénky z palmových listů." Poslední bod je drobnou připomínkou skutečnosti, že můj otec po víc jak dvou letech nevydýchal, že se drahý přišel představit v kraťasech. Skutečnost, že byl červenec a pětatřicet stupňů ve stínu, v potaz nebere.

3) Vysvětlete, kdo koho ve kmeni nesnáší. Případně vysvětlete, kdo koho jakžtakž snese, to bývá kratší. "Máma pochází z rodiny Salátožroutů. Tátova rodina ji nenávidí, myslí si, že je táta moc hubený, protože mu máma odmítá alespoň dvakrát do týdne uvařit pořádnou flákotu lidského masa. A taky říkají, že mě špatně vychovala, protože mi říkala, že nemám svým spolužákům ohlodávat uši."

4) Kdo chce s vlky býti, musí s nimi výti. Kdo chce vyjít s lidožravci, musí respektovat jejich zvyky. Vysvětlete partnerovi, že nesmí ani ceknout o výhodách zeleniny či o jedenáctém přikázání dle Cimrmana "Nesežereš bližního svého".

5) Má-li partner k lidskému masu bytostný odpor, nenuťte ho k setkání s Lidožravci častěji, než je to nezbytně nutné. Ne, neprolomí to ledy. Moji mámu z kmene Salátožroutů každotýdenní pravidelné návštěvy v tátově rodině taky nepřesvědčily, že šamanova stehýnka jsou prostě skvělá, spíš naopak, je z ní rok za rokem zarytější Salátožroutka.

6) Neudělat chybný krok neznamená se postarat, aby byl dotyčný ve vašem kmeni milován. Znamená to zajistit, aby nebyl sežrán. Vzájemné přátelství může přijít později, zpravidla pozvolna začíná s prvním společně zabitým a vykuchaným misionářem.

A jaká že je přes všechny tyto nástrahy hlavní výhoda použití Šokové terapie? Pokud ji dotyčný vydrží, můžete si být jisti, že vás má fakt rád. Je to spolehlivější důkaz, než kdyby kvůli vám zabil draka.

P.S.: Jen mu neříkejte, že je k sežrání. A u vás doma to neříkejte už vůbec.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jeny Jeny | Web | 27. ledna 2017 v 13:05 | Reagovat

Skvěle napsané! :-D Opravdu jsem se zasmála... U nás to bylo celkem na pohodu, takže tipuju, že mám rodiče "salátožrouty" :-D

2 Jana Jana | E-mail | Web | 28. ledna 2017 v 8:51 | Reagovat

Hele až na styl písma, které nemusím, je tohle fakt vrcholné dílo novodobé ironie, nadsázky a pravdy :D :D :D

3 Lucka Lucka | 12. února 2017 v 17:13 | Reagovat

No ne! Hledám něco o Francii a "vygůglím" si Tvůj blog. Moc se mi tedy líbí. Pak jsem uviděla Tvé fotky a uvědomila jsem si, že Tě znám. Jsem Tvá bývalá spolužačka z historie (bakalářského cyklu). To je náhoda! Bohužel jsme se spolu nikdy nebavily. Tak alespoň nyní Ti přeji hodně štěstí k brzké svatbě, jestli jsem to správně pochopila, a jen tak dál Alenko K. :-) :-) :-)

4 Julie Françoise Julie Françoise | 15. února 2017 v 12:18 | Reagovat

[1]: K těm ti gratuluju, salátožrouti jsou velmi mírumilovní :-)

[2]: Děkuju moc!!

[3]: No vida, svět - respektive internet - je malý! Přiznám se, že si tě nevybavuju, mám na lidi naprosto mizernou paměť:-( Každopádně díky moc za přání!!

5 Veki Veki | Web | 22. června 2017 v 21:28 | Reagovat

:-D :-D Skvělé! Pobavila jsem se moc. Hlavně, že to přes všechny šoky dobře dopadlo. Znám hodně rodin, kde se vzájmeně rodiny moc nestýkají... dokonce i jednu, kde děti preferují jen jednu babičku a k druhé moc nechtějí jezdit. Takže, i když je to satira, asi není tak moc daleko od pravdy.

6 Julie Françoise Julie Françoise | Web | 1. července 2017 v 19:59 | Reagovat

[5]: Díky moc! A ne, daleko od pravdy to není, v rodinách je totiž možné naprosto všechno :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.