Něco o Frankofilce

19. května 2016 v 22:18 | Julie Françoise |  něco o mně
Když už, tak už. Aneb když už jsem se rozhodla prokrastinovat o zkouškovém tím, že kompletně předělám grafiku svého blogu - přeci jen, černá přestala patřit mezi mé oblíbené barvy už tak před třemi roky - uvědomila jsem si, že stejně neaktuální jsou zde uvedené informace o mé maličkosti. A že jediný článek, kde se autorka představuje svému čtenáři, je starý jako blog sám - což znamená skoro přesně sedm let. Upřímně, za těch sedm let jsem se změnila. Zajisté jsem zmoudřela, i když pochybuji, že by na mně nyní bylo moudřejší ještě něco kromě zubů moudrosti:-D Takže občané a občanky, jakobíni a jakobínky - a abych byla korektní - i girondini a girondinky, royalisti a royalistky, prostě všichni, kdo jste se zde objevili - pokud vás zajímá, kdo že se to za tímto blogem ukrývá, čtěte směle dál. Nechcete-li to vědět a raději si ponecháte své iluze, máte poslední příležitost utéct.


jméno: Julie
Slyší na veškeré francouzské i české verze tohoto jména, které je vaše fantazie schopná vymyslet. Na blogu vystupuje jako Julie Françoise proto, aby se odlišila od jiných Julií na blog.cz.

vzdělání: za rok z ní s trochou štěstí bude držitelka magisterského titulu z pražské fildy

v životě by si přála: milovaného a milujícího manžela, dvě nebo tři děti - a prostor věnovat se literární tvorbě.
Když si to někdo přečte, bude ráda, když jí něco vyjde, bude ještě radši - ale když ne, věšet se kvůli tomu rozhodně nebude.

co má ráda:
Historii - zajímá ji Velká francouzská revoluce, ale občas strká nos i do jiných témat, jako je středověké kacířství (fascinují ji kataři), Francie v 50. a 60. letech 20. století - a v současné době první "okcitanisté" v době před Revolucí a krátce po ní.

Jazyky - umí francouzsky, plus minus anglicky, koketovala s latinou, němčinou a rumunštinou, momentálně se učí okcitánsky a italsky.

Cestování - baví ji objevovat stále nové a nové kouty ve Francii, ale ráda by se podívala i jinam, momentálně sní o Itálii.

Literaturu - píše a čte, má slabost pro poezii a historické romány. Oblíbených spisovatelů má mraky, ale kdyby si jich měla vybrat jen deset, byli by to:
Jiří Orten (Ohnice a Jeremiášův pláč)
Vítězslav Nezval (Edison a Manon Lescaut)
Victor Hugo (Bídníci a Devadesát tři)
Paulo Coelho (Veronika se rozhodla zemřít a U řeky Piedra jsem usedla a plakala)
François Villon (Závěť)
Emily Bronteová (Vichrné návrší)
Michail Bulgakov (Mistr a Markétka)
František Hrubín (Romance pro křídlovku)
Trubadúři (všichni, co se jí dostali pod ruku)
A. S. Puškin (Evžen Oněgin)

Z literárních postav se podobá Bulgakovově Markétce, tedy alespoň si to myslí...

Výtvarné umění - na gymplu malovala, teď už jen kreslí, ví, že Leonardo z ní nikdy nebude, ale užívá si to

Focení

Hudbu - zpívá strašně, ale o to víc nahlas:-D Nechtěli byste to zažít:-D
Poslouchá: klasiku (Beethoven, Mozart a Bach jsou její oblíbenci, ale někdy dojde i třeba na Verdiho, Vivaldiho, Bizeta, Chopina... a zkrátka nač je nálada)
šanson (Edith Piaf, Fréhel, Lys Gauty, Mireille Mathieu, Charles Trenet - i když ten zrovna je z úplně jiného soudku... - a spousta dalších Francouzů plus z českých Hanu Hegerovou)
něco z českých luhů a hájů - Voskovec+Werich+Ježek, Suchý+Šlitr, Kryl, Nohavica...

Pohyb - turistiku, jógu, plavání... prostě cokoli, co se nemusí dělat rychle. Ráda si zatančí, ještě radši, když na ni u toho nikdo nekouká.

Kočky

Dobré víno a čokoládu

Legraci

...a spoustu dalších věcí, které se jí nechce psát, případně neprošly autocenzurou:-D

její životní priority: jsou láska a zdraví, nad ostatním mává rukou

povaha: horoskop i psychotesty tvrdí, že je cholerička, ona s tím samozřejmě nesouhlasí - a pokud jí to budete podsouvat, seřve vás tak, že na to nezapomenete:-D
dále je paličatá a slovní spojení "to nejde" neuznává

kromě toho všeho je:

...frankofilka každým coulem......potrhlá jakobínka ("Ty chodíš s tou potrhlou jakobínkou?" zeptal se kdysi jejího milého nejmenovaný spolužák. Co dodat, než že jsem na svou potrhlost i na své jakobínství hrdá!)......šnekožroutka. Žaboužroutka samozřejmě taky, nicméně onoho dne muž nalovil hlemýždě:-D

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 fonax fonax | Web | 20. května 2016 v 11:46 | Reagovat

Teda - nový design se mi líbí moc. :-) A pak taky ta fotka se šneky. ;-)

2 Julie Françoise Julie Françoise | 20. května 2016 v 12:40 | Reagovat

[1]: Díky moc :-) To víš, čeho je člověk schopen, aby se nemusel učit lexikologii  a syntax :-D Dala bych i fotku se žábou, nicméně na všech vypadám jako maniak :-D

3 Pax Pax | 25. května 2016 v 21:58 | Reagovat

;-)

4 kristian kristian | 4. června 2016 v 0:22 | Reagovat

perfektne!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.