Ať žije rozchod!

24. listopadu 2015 v 21:14 | Julie Françoise |  vtípky a komiksy
Tak a mám toho dost! Držela jsem se dlouho, ale trpělivost neurotika má své meze. Jinak řečeno, už delší dobu přemýšlím, jak vyjádřit svůj vztek na titulku blog.cz a na to, jak nás před nedávnem doslova zahltila články opěvujícími život single. Nic proti autorkám, ale některé věci mi nebetyčně lezou na nervy - a vzhledem k tomu, že moje nervy jsou pocuchané už i tak víc než dost, rozhodla jsem se zmíněné články nemilosrdně zparodovat. Protože tohle není žádná propagace single, ale koňská dávka velmi sžíravé ironie. Kdo nemá pochopení pro šibeniční humor, nechť nečte dál - a pokud bude dál číst a pokud se naštve, ať si vzpomene, že já ho varovala!

Věnováno všem, v kom články typu proč je fajn být single probouzejí touhu třískat nádobí. A obzvlášť pak těm, kdo nemohou tuto touhu uspokojit, protože jejich nádobí je půjčené od koleje.Ať žije rozchod

aneb NAPOSLEDY jsem viděla toho zatraceného chlapa - a co bude dál?

Poslala vás k čertu vaše životní láska a vy sháníte žebřík, s jehož pomocí byste překonali zábrany na Nuselském mostě a jednou provždy ukočili vaši bídnou existenci? Nechte žebřík žebříkem a raději si přečtěte tento článek! A pochopíte, jak neuvěřitelnou máte kliku! Takže žádný žebřík, ale šampaňské! Protože:

1) Štíhlá jako Twiggy

Rozchod někdy dokáže udělat s lidských organismem za pár dnů to, o co se každá správná pro-ANA bloggerka snaží celé měsíce - váš žaludek začne odmítat jídlo. A kila letí dolů rychlostí blesku. Ano, žena bez muže může úžasně zkrásnět - nepotrvá dlouho a jistě vám někdo řekne, jak nádherná máte žebra. Vejdete se do šatů, které jste nosili v sedmnácti - a ještě zbude místo na to schovat pod ně flašku. Nepotrvá dlouho a budete moci začít uvažovat o kariéře v modelingu. A váš bývalý zbledne závistí, o jak půvabnou kostřičku to přišel.

2) Extra super bio odličování

Nechce se vám kazit si pleť preparáty na odličování? Díky rozchodu se vám nabízí úžasný stoprocentně přírodní způsob, jak se zbavit řasenky aspol. - vaše vlastní slzy! Pouhá hodinka intenzivního pláče si hravě poradí s řasenkou i se stíny - plus pár dalších hodin zlikviduje i silné oční linky. Zn. testováno na lidech s fenomenálními úspěchy - žádný pokusný objekt zatím neumřel:-D Nevýhoda - budete mít oči rudé jako angorský králík, ale což, pro krásu se přece musí trpět. Jen varování - pokud nosíte kontaktní čočky, užívejte výše uvedenou metodu s mírou, nejnovější experimety prokázaly, že do obzvlášť oteklých očí se zmíněné čočky dost špatně rvou...

3) Přítel v tekuté podobě

Rozešel se s vámi přítel? Nevěšte hlavu (ani krk či jiné části těla) - a honem spěchejte pro přítele jiného, neboli pro Nejlepšího přítele člověka. Ne, nemyslím psa, ale tímto výrazem se v naší partě označuje alkohol:-D Pamatujte, že ten vaše problém nevyřeší - ale to voda taky ne. A rozchod je něco, co se musí pořádně zapít! Jen pozor na příliš upřímné kamarády, kteří budou mít tendenci vám druhý den sdělovat, co že jste to vlastně vyváděli - a zjistěte si rovněž, zda je nablízku toaleta, protože po takové porozchodové oslavě zaručeně skončíte s hlavou v míse (v lepším případě). Jinak se ale radujte - vztah, který navážete s Nejlepším přítelem člověka, strčí svou pevností do kapsy vztah s kterýmkoli mužem.

4) Čas jen pro vás

Častokrát se uvádí, že díky rozchodu získáte mnoho volného času, který vám dříve tolik chyběl. To platí, zejména pokud byl váš partner natolik bezohledný, že se vám stal uměleckou inspirací. Možná jste měli tendenci se ve vztahu věnovat spoustě vrcholně zbytečných činností, a to dokonce i ve chvílích, kdy partner nebyl s vámi. Mohlo jít například o - psaní milostné poezie, psaní lyrické prózy, kreslení komiksů, kytiček a vysmátých hipíků, případně stejně vysmátých veverek, focení kytek, zpěv praštěných písní atd. atd. Pokud se díky partnerovu zmizení jaksi vytratila chuť všechny tyto vrcholně neužitečné věci dělat, radujte se! Ušetřený čas můžete věnovat něčemu produktivnímu, například psaní deníku na téma: 1 000 důvodů, proč nesnáším svůj život. A až vás i to otráví, ušetříte o to víc času, který můžete věnovat... ehm... nechte mě přemýšlet...

5) Sousedi vás budou milovat

Šťastně zamilovaný člověk je ten nejhorší soused, jakého si lze představit. Proč? Protože je ho slyšet. A hodně. Možná máte tendenci při erotických aktivitách křičet. A možná máte zároveň tendenci dělat ještě něco horšího - zpívat! Ráno, v poledne, večer - pořád! A zásadně u toho nezavíráte okna, protože "venku tak nááádherně voní jaro a já chci vzduch, spoustu vzduchu!!!" Věřte, že vaši sousedi pro změnu NECHTĚJÍ, aby je ráno budila Marseillaisa na plné pecky, zvlášť když zpíváte asi jako když tahá kočku za ocas. Váš rozchod bude tedy důvodem k oslavě pro celou ulici - konečně si užijí trochu klidu.

6) Pesimisté vás obejmou

Ano, nerada vám to říkám takhle na rovinu, ale vaše okolí už vážně nemohlo z toho, jak jste se pořád usmívali, chovali se jako "naspeedovaná veverka", vykřikovali na všechny strany "make love, not war!!" a snažili se každého přesvědčit, že život je krásný a být na světě ta nejlepší věc, co se vám kdy může přihodit. Už vám určitě mnozí naznačili, že "optimisti by se měli střílet". Protože, mí drazí, tohle nikdo slyšet nechce. A pokud jste vysmátí tak, že je váš smích slyšet na druhém konci města, vězte, že se 99% lidí okolo vás otvírá kudla v kapse. Rozchod je tedy ideální způsob, jak opět zapadnout do davu a zanadávat si s ostatními na to, jaká je ten život hnusná svině.

7) Skvělá budoucnost

Již není nutno si malovat nudnou budoucnost s partnerem a uřvanými caparty. Zvolte jiné schéma - co se třeba obklopit tak deseti kočkami? Ty vás budou milovat bez výhrad - a až jednou zesnete, skvěle zrecyklují vaše mrtvolu na kočičí žrádlo. Aneb dokonale ekologický pohřeb.

8) Žádný sex - nebo sex s kýmkoli

Ano, všechny to víme, muži jsou hrozní a pořád chtějí sex. Jsou dokonce tak hrozní, že často probudí onu touhu po sexu i v nás - a to tak šíleným způsobem, že je co do erotických choutek nakonec strčíme do kapsy. Což je neklamným důkazem toho, jak moc nás ovládají, zneužívají a vykořisťují, milé dámy. Rozchod je v tomto směru tedy dokonalým osvobozením se! Ne, už žádné vrhání svůdných pohledů na partnera, protože "dnes ještě nic nebylo a to se mi fakt nezdá". Místo toho si můžete zalézt do postele - nikoli s nesnesitelně vášnivým mužem, ale s vaším milovaným plyšákem a s ještě milovanějším neurolem! Nebo se jen tak nezávazně vyspat s některým z mužů ve vašem okolí, třeba o vás projeví zájem zrovna ten, kterému mezi kamarádkami důvěrně říkáte Quasimodo! Ehm... no, já beru radši toho plyšáka a neurol.

9) Udělejte něco pro naši zemi!

Došli jste přeci jen ve svých úvahách až k sebevraždě? Nevadí! Ba právě naopak! Ušetříte našemu státu na důchodech - a pak, už jste slyšeli, že planeta Země je přelidněná? Máte jedinečnou možnost osobně přispět k řešení demografické krize! Jen pozor, některé způsoby mohou být poněkud nevhodné. Např. pokud se chcete oběsit, ověřte si předem pevnost vámi zvolené šňůry, ať si nenatlučete zadek!

P.S.: Doufám, že jste pochopili, že tohle opravdu BYLO myšleno jako ironie.

P.P.S.: Pokud máte pocit, že autorka je příšerně vzteklá ženská s lehce psychopatickými sklony, tento pocit je správný. Kdyby byl svět plný samých kliďasů, byla by tu děsná nuda... Plus pokud Rozhněvaná mladá žena projeví svou rozhněvanost na blogu, vylije si vztek - a nádobí to přežije:-D
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Helizns Helizns | Web | 24. listopadu 2015 v 21:24 | Reagovat

😂  Úžasné !!

2 Izí Izí | E-mail | Web | 24. listopadu 2015 v 21:46 | Reagovat

Autorka není příšerně vzteklá, autorka napsala moc zajímavý článek (y)

3 fonax fonax | Web | 24. listopadu 2015 v 21:50 | Reagovat

Zase jsem  se jednou fakt pobavila.:D Tohle se opravdu povedlo! ;-)

4 Alka-fejetony Alka-fejetony | 24. listopadu 2015 v 22:36 | Reagovat

Moc se omlouvám. Tenhle vzhled a barvy se mi blbě čte... Takže nečtu. :-(

5 higurashi-tym-cikady higurashi-tym-cikady | E-mail | Web | 25. listopadu 2015 v 18:09 | Reagovat

Co je špatného na tom být single a nestydět se za to? Vztahy, vztahy, vztahy..... už je to trochu klišé. Jsou i jiné věci v životě.

6 Julie Françoise Julie Françoise | 25. listopadu 2015 v 19:23 | Reagovat

[1]:[3]: Díky vám moc :-)

[2]: Já bych řekla, že se to vůbec nevylučuje :-) I vzteklý člověk může psát zajímavě.

[4]: Přiznám se na rovinu, že za šest let existence mého blogu nejsi první, komu moje grafika nevyhovuje. Ale zatím vás nebylo dost na to, abych se rozhodla ji předělat, jednak jsem líná - a pak, tenhle rok nemám moc kreativní období...

[5]: Já neříkám, že je na tom něco špatného. Říkám jen, že mě rozčiluje, když se mi někdo snaží podsouvat, že být single je to nejlepší, co mě může v životě potkat, toť vše. Jsi-li spokojená, tím líp pro tebe. Já nejsem.

7 pax pax | 27. listopadu 2015 v 15:21 | Reagovat

skvělé :-)

8 she-keeps she-keeps | E-mail | Web | 30. listopadu 2015 v 0:04 | Reagovat

Znamenité :-D Přidala jsem do výběru na téma týdne ;-)

9 Julie Françoise Julie Françoise | Web | 30. listopadu 2015 v 17:19 | Reagovat

[7]:[8]: Díky moc!

10 Havree Havree | Web | 24. prosince 2015 v 9:44 | Reagovat

skvělý, skoro tomu věřím :D

11 Miloš Miloš | Web | 24. prosince 2015 v 11:04 | Reagovat

1) "nádherná žebra" :-D  
6) Nic nepotěší jako neúspěch a trápení druhých.
8) A co přítel Robert? Přesně na míru a vždy ochotný.
9) Úsporu na důchodech státní rozpočet přivítá, ale sebevražda by měla být také ohleduplná k okolí, to znamená, že by neměly vyvstat problémy s úklidem mrtvoly, zpožďovat se vlaky apod., dobrým řešením je skočit do chřtánu lidožravého žraloka.

12 Lily Lily | 24. prosince 2015 v 12:04 | Reagovat

Moc pěkný článek :-) Dost s tebou souhlasím v tom, že články na to jak je super být single mi dost pijou krev - stejně si zachovávám při čtení (resp. stejně rychle pak se čtením přestávám...), že autorka je jen ufňukaná nešťastná single holčička, co se za obrazovkou snaží vypadat "statečně". A tenhle článek mě fakt pobavil :-D

13 Illumináti Illumináti | Web | 24. prosince 2015 v 13:12 | Reagovat

wow
         such rozchod
                                     much šampaňské
                          very malovat
          8-)  8-)  8-)  8-)  8-)  8-)

14 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 24. prosince 2015 v 13:34 | Reagovat

Neklidné...

15 Marka Marka | Web | 24. prosince 2015 v 14:56 | Reagovat

ppáni ! :D výborný článek :D miluju tvoji ironii :d protože sama jsem ve vztahu a fakt už nemám trpělivost s prosingledámami na blogu :D ano, každý to má jinak, ale propagování single života (+ anorexie jako důvod k založení blogu) mě vytáčí denodenně :D

16 Líza Líza | Web | 24. prosince 2015 v 15:07 | Reagovat

Moc skvělý článek :))
Hodně jste mě pobavila, a zlepšila náladu. Děkuju :D

17 Rychlonožka Rychlonožka | E-mail | Web | 24. prosince 2015 v 15:56 | Reagovat

Líbí.=) Jen, že teď všichni píšou o tom, jestli JE, nebo naopak NENÍ super být single.

18 Elis Elis | Web | 24. prosince 2015 v 16:08 | Reagovat

No to je konečně článek:D

19 Ang Ang | Web | 24. prosince 2015 v 22:02 | Reagovat

upřímnost nade vše.

20 Veronica Red Veronica Red | E-mail | Web | 24. prosince 2015 v 22:38 | Reagovat

Když jsem viděla  titulek na domovské stránce, už jsem si říkala 'Zase je to tady, zase si nějaká odkopnutá frigidka snaží dokázat, že jí nevadí být single'
Přečtu si článek a hele, ona je to satira! A velmi dobře napsaná. V těhle článcích (článkách?) určitě pokračuj! :)

21 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 24. prosince 2015 v 23:33 | Reagovat

Nejlepší satirický článek, jaký jsem za poslední dobu četla. Už mě ty články o výhodách single života začínali lézt krkem. A to i já jsem nenapravitelně singl a vidím se v tom.

22 Gauri Gauri | 25. prosince 2015 v 0:31 | Reagovat

Boží článek! Smála jsem se od začátku do konce!

23 Veki Veki | Web | 16. ledna 2016 v 21:05 | Reagovat

Musím se smát!
Taky mi podobné články lezou na nervy. Věřím, že jsou ženy, které jsou rádi single a vyhovuje jim to. Ale rozhodně si nemyslím, že tyto články píší právě ony.
Díky za tuhle satiru, směju se moc a sdílím Tvůj pohled na věc. :-)

24 Holoubek Holoubek | E-mail | Web | 13. března 2016 v 16:57 | Reagovat

Porozchodová psychóza jak vyši(nu)tá. To mi něco připomíná... :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.