Ne, díky, raději nebe na zemi!

7. dubna 2014 v 19:19 | Julie Françoise |  myšlenky
Město v oblacích? Taky jsem ho hledávala, pátrala po vzdušných zámcích, snažila jsem se k nim přiblížit - s úspěchy více či méně tristními. Než jsem se na to vykašlala. Než jsem pochopila, že smysl snů je v jejich uskutečňování. V tom, že je žijeme.

A město v oblacích? Nebe? Ráj? Bůh? Věřím v něj, to ano - nemyslím ale, že by se vyvaloval někde na obláčku. Nemyslím, že by mělo smysl hledat ho mezi mraky. Ne, tam ne, tady. Tady, ve všem dobrém a krásném, co existuje. A nebe? Nebe je na zemi. Člověk nemusí být ateista, aby o tom byl přesvědčen.


Otče náš, jenž jsi na nebesích
Zůstaň si tam
A my zůstaneme na zemi
Která je tak hezká

Psal můj oblíbený básník Jacques Prévert, zuřivý ateista. Jakkoli jeho ateismus nesdílím - i když křesťanka taky nejsem - souhlasím s tím, že země je krásná. A být na ní je pro mě dar. Nehledám město v oblacích. Našla jsem nebe na zemi:


Pro toho, kdo chce žít
Je na světě plno krás
A z těch krás nebe mít
Záleží jenom od nás

Když procházím svým nebem na zemi, vidím krásu. Všude. Ve všem. Ve všech.

V prvních jarních kytkách, protože když jsem je fotila, myslela jsem na někoho, koho miluju. A protože se pro mě staly symbolem nového začátku.V rozkvetlých stromech, dívala jsem se na ně v den, který začal jako dokonale mizerný - aby se pak proměnil v jeden z nejkrásnějších v mém životě.
Pak obzvlášť v pampeliškách, které jsou pro mě ze všech kytek nejkrásnější. Moje Dubnové slunečnice. Protože prostě jen rostou. Nikdo je nesází, nikdo je netrhá, nikdo je neprodává, nešlechtí, nepěstuje ve sklenících. Pro mě symbolizují svobodu. A čistou radost. Kterou si bez svobody nedovedu představit.Nebe může ovšem spadnout i do rybníka.
Nebo se odrazit v okně.

Svůj kousek nebe lze najít i při čekání na autobus na Opatově:-)
A jak že vypadá člověk, který se ve svém nebi na zemi právě nachází? Nějak takhle:
Co se týče vstupenky do zmíněného nebe, myslím, že nemám sebemenší šanci říct vám cokoli objevného. Všichni totiž víme, že je to LÁSKA:-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 red-rose-lady red-rose-lady | Web | 7. dubna 2014 v 20:02 | Reagovat

Ano, naprosto souhlasím, že žijeme svůj sen, ale ono se musí chtít si ho splnit. :) Naprosto souhlasím, že je lepší žít si svůj sen, ale málo komu se ho dokáže splnit. Stačí jen chtít :)♥

2 Pax Pax | 20. dubna 2014 v 22:44 | Reagovat

hezke :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.