Cesta do Podolí aneb Chtěla bych být u řeky…

7. prosince 2013 v 19:48 | Julie Françoise |  fotografie
"Chtěla bych být u jedné řeky, kde slunce hází mihotavé odlesky…" zpívá se v písničce Valse sans joie (Valčík bez radosti) od Edith Piaf. Kdysi právě tahle píseň patřila mezi mé nejoblíbenější - a cosi v ní bude už navždycky promlouvat k mé duši. Vzpomněla jsem si na ni teď znovu… Náhodou jsem totiž objevila v počítači staré fotografie, které se už víc jak tři roky chystám dát na blog. Les voici donc. Pozdě, ale přece. Jedná se o snímky z 22. září 2010, o dokumentaci mé cesty do Podolí. Proč jsem tam vlastně tehdy šla? Jen tak! Dívat se, užívat krásného počasí, fotografovat, vnímat, užívat, přemýšlet. Snad také… umývat duši? Těžko by se to popisovala - a jsou věci, které si raději nechám pro sebe. Řeknu už jen - ten den jsem byla šťastná. Velice šťastná, protože jsem věřila, že jsem se konečně vyrovnala s minulostí - a že mě čeká báječná budoucnost. Později se ukázalo, že můj optimismus byl značně přehnaný. Přesto však srpen, září a říjen 2010 patřily k nejlepším obdobím mého života a já na ně dodnes ráda vzpomínám.

Ano, byl nádherný ten podzimní den roku 2010, první den nového revolučního roku, kdy jsem dopoledne strávila na gymnáziu mezi přáteli, odpoledne v Podolí - a večer s Sherin v Divadle pod Palmovkou na Edith a Marlene. Den, na který se nezapomíná.

Tyto fotografie byly od začátku určeny pro zveřejnění. Proč jsem tedy tak dlouho čekala? Nevím. Doufám jen, že vám předají trochu toho slunce, které jsem tehdy měla v duši i na tváři:-)

Labutě na Vltavě u Palečáku
Železniční mostpod Vyšehradskou skálou
Podolská vodárna
Slunce!
Podolský bazén. Vřele doporučuju:-)
Schody na Branickou skálu, místo, o němž jsem psala jednu školní slohovku. Schody, které jsem viděla ve snu dávno před tím, než jsem po nich opravdu vystoupala.

Pohled z Branické skály. No není Praha krásná? Chápu, proč se mi z ní svým způsobem nechce pryč...


Večerní návrat na Palečák. Aneb na romantiku někdy stačí i jeden:-)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 pax pax | 9. prosince 2013 v 12:55 | Reagovat

:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.