Naděje... radostné očekávání... fiat lux - aneb PF 2013

31. prosince 2012 v 19:47 | Julie Françoise |  obrázky
Co nevyjádří slova, poví obraz.

Mí milí věrní čtenáři - a vy, kteří jste se zde ocitli jaksi mimoděk. Ráda bych vám popřála vše nejkrásnější do nového roku, nicméně nechce se mi opakovat stokrát ohrané fráze. A proto se s vámi raději podělím o jednu svou kresbu. Nevznikla za tímto účelem, nicméně v prostém, intenzivním návalu inspirace někdy v půlce listopadu tohoto roku. Nevznikla pro nikoho - jen z mé prosté potřeby. Myslím však, že je v ní vše, co bych vám chtěla z celého srdce popřát - ne jen do příštího roku, ale do života vůbec. A proto jsem se rozhodla ji zveřejnit.

Název ten zvláštní obrázek nemá. Lépe řečeno - má názvů až příliš mnoho na to, aby bylo možné vybrat jen jediný. Napadly mě tyto: "Naděje", "Radostné očekávání", "Fiat lux" - a "Už brzy!" Myslím, že všechny dobře vystihují, co jsem chtěla svou kresbou sdělit. (Pokud by mi nějaká dobrá kreativní duše chtěla s názvem poradit, má prostor v komentářích:-)

Jak asi pochopíte, kresba je pojatá hodně symbolicky - a vše v ní má svůj skrytý význam. Co se interpretace týče, mám přirozeně tu svou - ale nechci vám ji vnucovat, takže zapojte fantazii - a najděte si v tazích mé tužky přesně to, co sami chcete vidět:-)

Jen vás prosím o trochu shovívavosti - obrázek má některé technické nedostatky, hlavně poněkud hrubší práci s pastelkami - za což může fakt, že jsem se do něj pustila po více jak půl druhého roku trvající výtvarné pauze - a zkrátka jsem vyšla ze cviku. Teď ale hodlám rozhodně kreslit častěji:-)

Víte, když mi COSI křičelo do ucha, abych přenesla na papír podobný obraz, netušila jsem, že se o měsíc později přiblíží k mé životní realitě. Ano, cosi se stalo, cosi neuvěřitelně krásného - a já se měním v ženu na obrázku, připravenou vrhnout se po hlavě do čehosi úchvatného. Kdybyste znali celý příběh, patrně byste dospěli k názoru, že jsem už definitivně přišla o rozum (neb normální Julča přece nestráví neděli poslechem Ódy na radost - a to prosím zpívané a na plné pecky!) Možná jsem se skutečně zbláznila - a jsem za to ráda, jsem připravená nést veškeré následky, v dobrém i ve zlém. Toť vše - víc ze mě nevytáhnete, tenhle blog totiž čte až příliš mnoho lidí, kteří mě znají osobně - a proto musím být opatrná (o totéž bych chtěla poprosit i vás v komentářích!!!)

Mějte se krásně - a ŽIJTE!!!
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 občanka Marianne a dvojice malých jakobínků občanka Marianne a dvojice malých jakobínků | E-mail | 2. ledna 2013 v 14:02 | Reagovat

Óó, to je velmi zajímavá a inspirující kresba, občanko Julie! :-)
Přeji ti mnoho štěstí, lásky, přátelství, splněných snů, jakobínů a zajímavých zážitků, událostí, lidí slov a myšlenek, mnoho dalších povedených kreseb, příběhů a básní a také odvahu do toho nového roku 2013, který nás čeká a který bude takovým, jakým si ho my, lidé uděláme nebo neuděláme.

Liberté Égalité Fraternité ou la mort!
občanka Marianne a spol

2 pax pax | 2. ledna 2013 v 14:36 | Reagovat

PF 2013 :-)

3 Veki Veki | Web | 8. ledna 2013 v 15:40 | Reagovat

I tobě, Julčo, všechno nej a nej, hlavně, ať jsi spokojená. Vrhni se do všeho po hlavě, je to krásné!

4 denik-silence denik-silence | Web | 17. ledna 2013 v 11:46 | Reagovat

Hezký obrázek! Z tvého článku to zní, jako bys byla zamilovaná? Moc ti to přeju a ať ti to vyjde!

5 Julie Françoise Julie Françoise | 21. ledna 2013 v 16:36 | Reagovat

[1]:[2]:[3]:[4]: Díky moc vám všem za přání:-)

[4]: No, trefila ses, Anne. Jenže nakonec se bohužel celá ta záležitost nevvyvinula podle mých představ. Teď už chápu proč - jen je mi moc líto, že jsem některé věci neřešila dřív - a že to muselo dopadnout takhle.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.