Výstava 2010

12. srpna 2010 v 19:25 | Julie |  obrázky
Tak tady jsou fotky mých letošních obrazů z výstavy našeho výtvarného kroužku.

Jo, já vím, jsem hrozná, tenhle článek se tu měl objevit už nejmíň před měsícem, jenže já mám v poslední době tolik nápadů co dělat a co psát, že nevím, co dřív. Ale musím se vám pochlubit s tím, že moje tvůrčí krize je už snad definitivně zažehnána, nedávno jsem napsala dvacetistránkovou povídku a teď se chystám na další. A navíc skandální zpráva - obě končí šťastně! Že by se ze mě stával optimista? Přátelé, nastal konec světa, Julie myslí pozitivně:-))

No, každopádně vám slavnostně oznamuji, že jsem opět člověk tvůrčí a nemít tu pitomou dietu, otevřela bych si šampaňské. Takhle to zapiju alespoň perlivou minerálkou:-)

Výstava 2010

Jak bystrý divák pochopí, téma bylo krajina. Dost dlouho mi trvalo, než jsem se rozhodla, co malovat. První nápad byl zachytit panorama Prahy od Vyšehradu až k Podolí. Jednu chvíli jsem koketovala i s myšlenkou malovat své oblíbené Les Baux de Provence, ale to jsem si brzy rozmyslela.

Měla jsem to i docela promyšlené, ovšem pak se konečně probudilo mé myslící já, vrazilo masochistovi ve mně, který s tím nápadem přišel, pár facek a řeklo ne. Žádná nostalgie, žádné vrtání se v minulosti. Obraz, který by tě uvrhl do permanentní deprese, malovat NEBUDEŠ.

Tak jsem přehodila výhybku a radši si vybrala jedno místo u nás na sídlišti, hezké a - což je hlavní - absolutně neškodné.

Myslím, že to rozhodně bylo ku prospěchu věci - jednak se ty obrazy povedly - a jednak Vyšehrad malovaly u nás na kroužku hned dvě nebo tři další holky, takže kdybych si to byla bývala nerozmyslela, byla bych nejen zničená, ale ještě navíc neoriginální.

Už dost mých výlevů. Tady jsou obrazy. Nazvala jsem je Poezie panelové periferie:-)

verze večerní

výstava2010


verze pointilistická

výstava 2010


Ještě poznámka: obrazy měly být původně tři, jako ostatně zatím vždycky, ovšem ta zatracená mononukleóza mi zabránila ten třetí namalovat. Ovšem zase se mi podařilo vytvořit vůbec největší olejomalbu v životě - ten první obraz.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lady Dog Lady Dog | Web | 13. srpna 2010 v 19:56 | Reagovat

tyjo,krásný :)

štětcem nebo gumou si roztírala ty barvy?

2 Kittanya Kittanya | Web | 13. srpna 2010 v 20:16 | Reagovat

Mononukleóza je humus, tak to ti opravdu nezávidím. Já měla jen třítýdenní pobyt na infekčním kvůli meningitis.  Bojuj, holka ;-)

PS: V dnešním článku vyšlo tvé přijetí do AK. Měla jsem jen dvě připomínky: citáty a vtipy. Také bych tě chtěla poprosit o novou pžezdívku. Jednu Julii už v AK máme, pletly byste se. Pokud ovšem nepíšeš také blog Dopisy Winstonovi".

3 Julie Francoise Julie Francoise | E-mail | Web | 16. srpna 2010 v 12:06 | Reagovat

[1]: No, ani jedno, roztírala jsem je hadrem. Díky za komentář:-)

[2]: Jsem ráda, že jsem se do AK dostala. Co se týče té přezdívky, prozetím zkusím Julie Francoise, to snad půjde...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.