Společnost přátel historie za obrodu internetu stále žije!!!

7. června 2010 v 20:35 | Julie |  historie-jiné
Před časem jsem na tomto blogu s velkou slávou zakládala S.P.H.O.I. - Společnost přátel historie za obrodu internetu. Můj cíl byl prostý - upozornit na příšerné dějepisné bláboly, kterými je internet zahlcen a varovat před nimi důvěřivé čtenáře.

Původní článek, ve kterém jsou rozepsané stanovy Společnosti, můžete snadno najít pod tímto odkazem: S.P.H.O.I.

Jenže pak jsem se musela soustředit na mraky jiných věcí a na svou aktivitu jsem téměř zapomněla. Nechybělo mnoho a založení Společnosti by se stalo pouhým výkřikem do tmy. K čemuž ovšem naštěstí nedojde, a to díky několika z vás, kterým bych tímto chtěla poděkovat.

Jednak je to kolega Ježek, který mě svým komentářem "nakopnul" směrem k další aktivitě. A pak občanka Naty, která mě už před časem upozornila na jeden blog na serveru iDnes, kde si přečetla článek o Francouzské revoluci. No, článek, ona to spíš byla snůška nesmyslů a do nebe volající zaujatosti a demagogie. Kdyby vás zajímaly podrobnosti, klikněte sem a dozvíte se, co jsem s tou příšerností nakonec udělala.

Každopádně, po přečtení onoho paskvilu mi bylo jasné jedno: S.P.H.O.I. NESMÍ zůstat pouhým výkřikem do tmy. Protože S.P.H.O.I JE POTŘEBNÁ, NE-LI PŘÍMO NUTNÁ.

Článků jako je tento jsou mraky. Je třeba, aby někdo začal konečně aktivně bránit šíření desinformací a manipulování s dějinami!

Je třeba, aby takových lidí bylo co nejvíc!


Opět vám doporučuji, přečtěte si stanovy organizace, pokud už jste to dávno neudělali.

A co tedy plánuji nového? Především jsem se rozhodla reagovat na podnět kolegyně Monis a založit naší organizaci skupinu na facebooku, kde jsem si před nedávnem konečně zřídila profil. Myslím, že je to určitě jeden ze způsobů, jak získat pro naši věc co možná nejvíc dalších nadšenců.

Takže, tímto vám slavnostně představuji odkaz na náš oficiální internetový koutek:


A co plánuji dál? Za prvé jsem obeslala se žádostí o vstup do skupiny všechny lidi, o kterých se domnívám, že by mohli mít o členství zájem. Upřímně doporučuji vám všem, které tato myšlenka zaujala, aby udělali to samé!

A mezitím přirozeně dál opravuji co nejvíc pitomostí, na které na internetu narážím a snažím se sama stále pozvedat úroveň článků na tomto blogu. A taky zkoumám stránky Karlovy univerzity, protože už příští školní rok si budu podávat přihlášku - samozřejmě na historii. Možná se tam s některými z vás potkám:-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ježek Ježek | 8. června 2010 v 17:45 | Reagovat

Škoda, že neuznávám FB :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.