O princezně Lídě aneb Pohádka nevhodná pro děti

28. května 2009 v 18:54 | Julie |  vtípky a komiksy
S touhle parodií na pohádku jsem vyhrála literární soutěž Polabského knižního veletrhu v roce 2008. Téma bylo humor. Tak doufám,že se pobavíte.Bylo jednou jedno maličké Maličké království. A tam vládl moudrý a spravedlivý vladař Harpagon IV z Nedanic. Jenže jeho poddaní ho už dávno překřtili na Harpagona IV. z Nemanic. Protože - ač to byl velký skrblík, který ke všemu kulhal, protože měl v koleně díru, jak si ho jednou nechal vrtat pro korunu - v časech našeho příběhu stál na pokraji bankrotu. Řešení takové situace se ovšem samo nabízelo - Harpagon měl krásnou dceru, princeznu Lídu. Což takhle ji tedy prodat - pardon, chci říct provdat - za nějakého bohatého prince, jehož majetek zachrání státní kasu?
Jeden vhodný se brzy našel. Byl to prostoduchý Ušoun II. Dobrotivý, syn mocného panovníka Ušouna I. Velikého. Když Harpagon IV. ukázal Ušounovi II. Lídinu fotku, hned se do ní zamiloval - a domluvili svatbu.
Samotné Lídě to bylo asi stejně příjemné, jako kočce perličková koupel. Jednak už o Ušounovi slyšela spoustu věcí, ze kterých se jí nelíbila ani jedna, jednak byla čerstvě zamilovaná do jednoho velice chytrého a pohledného - zlého černokněžníka!
Její protesty však nebyly nic platné. Ušoun přijel na zásnubní hostinu - a ke všemu pozdě. Omluvil se, že se zdržel, protože musel cestou zabít jednoho draka. Později vyšlo najevo, že byl analfabet, neuměl si přečíst ukazatele a tak se omylem vydal na druhou stranu.
Ušoun byl zkrátka osobnost - a proslulá! Oficiálně díky své dobrotě, neoficiálně díky mdlé inteligenci. A jeho vzhled byl rovněž královský - byl malý, tlustý, plešatý a uši měl jako plácačky na mouchy. Lídě vzal dech - a to tak doslova, že se zřítila rovnou na prostřený stůl, přičemž hlavou se trefila do mísy s polévkou a jednou rukou rozplácla dort.
Hned jak ji vzkřísili, odešla se do svého pokoje převléct. Poté se zamkla a zavolala černokněžníka, který ji vysvobodil s pomocí létajícího koštěte.
Když se Harpagon dověděl, co se stalo, málem ho klepla pepka. Taková ostuda! Jediná dcera a uteče s černokněžníkem! Aby zachránil čest rodu, dal rozhlásit, že Lída byla unesena.
Jak to princ Ušoun uslyšel, opásal se dřevěným mečem, vsedl na kulhavého mezka a vydal se svou nevěstu hledat.
Když projížděl kolem supermarketu, povšiml si vetché stařenky, která vláčela těžkou nákupní tašku. Protože chtěl udělat čest svému přízvisku dobrotivý, nabídl se, že jí odnese nákup domů. Babička poděkovala a princ jí odtáhl tašku až do sedmého patra paneláku. Jako na potvoru toho dne zrovna nejezdil výtah.
Když byli v bytě, stařenka se změnila ve vílu a řekla: "Jsem víla Štěstěna a protože máš dobré srdce, pomohu ti. Vím, kde černokněžník vězní Lídu. Ale je to daleko, tam bys na mezkovi nedojel. Naučím tě létat. Můžeš mávat ušima, poslouží ti lépe než křídla."
Princ se skutečně naučil pomocí uší létat. Když už to uměl, vzal vílu Štěstěnu na záda a společně letěli za černokněžníkem.
Ušoun ho hrdinně vyzval na souboj. Jeden by řekl, že nemá šanci, ale nesmíme zapomenout, že na jeho straně stála víla Štěstěna. Díky ní Ušoun čaroděje přemohl a zamkl ho do sklepa.
Lída zadržela slzy a bleskově zhodnotila situaci. Věděla, že silou nic nezmůže. Musela tedy použít válečnou lest. S nejhlubším sebezapřením se vrhla Ušounovi kolem krku a zalhala: "Princi, děkuji ti, že jsi mě zachránil!"
Ušoun byl v sedmém nebi a víla Štěstěna, když viděla ten pohádkový happyend, se odebrala pryč, aby pomohl Karkulce proti vlkovi.
Lída odvedla prince do vinného sklepa. "A teď si připijeme na moje osvobození!" řekla a nalila mu plnou sklenici. A zatímco ona sama jen decentně usrkávala, Ušoun pil jak duha a brzy byl tak ožralý,že se neudržel na nohou. Lída mu sebrala klíče od sklepa, pustila ven černokněžníka a zamkla tam prince. Jelikož na něj měla hrozný vztek, hned druhého dne ho prodala do otroctví. Za utržené peníze odjela s černokněžníkem do Egypta, kde se vzali přímo pod Cheopsovou pyramidou. Stali se z nich slavní egyptologové a jestli je nesežrala oživlá mumie, jsou šťastní dodnes.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 pax pax | 21. října 2011 v 2:19 | Reagovat

tak to se ti povedlo :-)

2 Kristian Haulik Kristian Haulik | 24. ledna 2013 v 18:51 | Reagovat

skvele!pohadky  ktere  nejsou  vtipne  nemam  rad!

3 WhitEvil/taková normální ještěrka WhitEvil/taková normální ještěrka | 8. června 2015 v 15:09 | Reagovat

tak to je vážně povedené! moc pěkné. ;)

4 Anior Anior | 8. června 2015 v 15:57 | Reagovat

Nádhera! ^°^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.